sâmbătă, 20 noiembrie 2010

VICTORIE CATEGORICA IMPOTRIVA UNIRII ALBA IULIA

Formatia ACSMU Poli Iasi a castigat cu scorul de 4-0 (2-0), partida disputata sambata, pe teren propriu, in compania echipei Unirea Alba Iulia, in etapa a XIII-a a Seriei a II-a a ligii secunde.

Pentru prima data de la venirea INCOMPETENTULUI Adrian Falub la Poli Iasi, iesenii au reusit sa castige categoric un meci in fata unei formatii care a aliniat la start mai multi juniori.
Iesenii au inceput tare meciul si au reusit deschiderea scorului in minutul 14, cand Oara a reluat in proprie poarta o centarre a lui Gado.
Cu sapte minute inate de pauza, iesenii si-au dublat avantajul, Herghelegiu reluind cu calcaiul in poarta, dintr-o pozitie suspecta de off-side.
Dupa pauza, iesenii au preferat sa se apere organizat si sa contraatace periculos, in minutul 60 Kamara (foto) punctand pentru 3-0, tot dintr-o pozitie suspecta de off-side.
Cu sapte minute inainte de final, Cretu a isncris pentru 4-0, dupa o faza personala.