sâmbătă, 5 decembrie 2009

REMIZA MINCINOASA CU GLORIA BISTRITA

Formatia Politehnica Iasi a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata sambata, pe teren propriu, in compania echipei Gloria Bistrita, intr-un meci contand pentru etapa a XVI-a a Ligii I.

Inaintea partidei cu Gloria Bistrita, antrenorul Petre Grigoras atragea atentia ca si fara Lucian Sanmartean in teren, Gloria Bistrita este o echipa destul greu de invins.
De acest lucru s-au convins elevii lui Grig sambata, cand nu au reusit sa transforme in gol niciuna dintre ocaziile avute.
Iesenii au inceput in forta meciul, insa Balba a ratat trei ocazii mari de a marca in minutele 1, 8 si 12.
A urmat o perioada plictiosare cu multe erori de ambele parti.
Ultimele 20 de minute de joc, iesenii au inceput din nou sa puna presiune pe adversar, insa Bujor (70’) si Mihajlov (72’) nu au reusit sa aduca golul izbavitor.
S-a terminat 0-0 si iesenii nu se mai pot gandi la iarna linistita de care se vorbea la o presupusa victorie.