sâmbătă, 28 mai 2011

ULTIMA REPREZENTATIE PE TEREN PROPRIU

Formatia ACSMU Poli Iasi a castigat cu scorul de 2-0 (1-0) partida disputata sambata, pe teren propriu, in companai echipei Vointa Sibiu, in ultimul meci sustinut de ieseni pe teren propriu in actuala editie de campionat.
La ultima intalnire cu propriii supoteri, care au fost extrem de putini, ACSMU Poli Iasi a obtinut o victorie care conteaza mai mult pentru palmares.
Oaspetii au iesit de doua etape din cartile promovarii astfel ca nu prea s-au omorat cu firea la Iasi. In atari conditii, iesenii au inceput mai bine meciul si au deschis scorul in minutul 38, prin Kamara (FOTO), cu un sut plasat in dreapta portarului.
Cele mai mari ocazii de a marca le-a avut Ghcieanu in prima repriza, in timp ce de partea cealalta Popa a nimerit bara portii lui Alexeev, care a fost inlocuit cu Balan in minutul 41 dupa ce s-a accidentat la un duel cu Negut.
Partea a doua a meciului s-a jucat pe contre, Ghiceanu ratand alte cateva ocazii de a marca, dar si oaspetii au trecut de trei ori pe langa egalare.
S-a terminat pana la urma 2-0, Drida inscriind in prelungiri, cu capul din 7 metri.