Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

sâmbătă, 14 mai 2011

VICTORIE DE MORAL CU ARIESUL TURDA

Formatia ACSMU Poli Iasi a continuat seria rezultatelor bune din ultimele jocuri, invingand sambata, pe teren propriu, scor 1-0 (1-0), echipa Ariesul Turda, intr-un meci contand pentru etapa a XXVII-a a Seriei a II-a a ligii secunde.

In fata unui adversar care a pierdut un singur meci in acest retur de campionat, iesenii au reusit sa se impuna, fara a rupe insa gura targului.
Unicul gol al meciului a fost inscris de Claudiu Tudor (FOTO) in minutul 16, dintr-un penalty care a fost si nu prea, insa tot meritul este al lui Herghelegiu.
Cea mai mare ocazie a oaspetilor s-a consumat in minutul 43, cand Alexeev s-a remarcat la lovitura libera executata de Sain.
In partea a doua a jocului, Ariesul a dominat steril, neavind forta sa-si creeze vreo ocazie importanta.
In aceste conditii, fazele importante s-au consumat tot la poarta oaspetilor, Patrascu tragand in plasa laterala in minutul 77, in timp ce Tanasa l-a luat la tinta pe portarul advers in minutul 83.
S-a terminat 1-0 si iesenii au urcat pe locul 5 in clasament, la opt puncte de ultimul loc ce asigura promovarea.