miercuri, 4 mai 2011

VICTORIE CU GAZ METAN CFR CRAIOVA

Formatia ACSMU Poli Iasi a castigat cu scorul de 1-0 (1-0) meciul disputat miercuri, pe teren propriu, in compania echipei Gaz Metan CFR Craiova, intr-un meci contand pentru etapa a XXV-a a Seriei a II-a a ligii secunde.

In ciuda catorva absente, iesenii au facut un meci destul de bun in fata unui adversar care a parut lipsit de motivatie.
Prima repriza a fost la discretia gazdelor, care s-au instalat in terenul advers inca din primul minut.
Dupa doua ocazii mari ratate de Ghiceanu (12’) si Tanasa (16’), iesenii au deschis scorul in minutul 38, cand Muth a inscris cu capul din 8 metri.
Repriza secunda a curs dupa acelasi scenariu, poate cu un plus de determinare din partea oaspetilor, prea putin insa pentru a putea pune in pericol poarta lui Alexeev.
In aceste conditii, cele mai mari ocazii au fost tot la poarta oaspetilor, Ghiceanu (64’) si Tanasa (67’) fiind aproape de golul doi.
S-a terminat pana la urma 1-0 pentru ieseni, care raman la noua puncte de ultimul loc care duce in Liga I.