Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

sâmbătă, 4 iunie 2011

IESENII AU INCHEIAT CAMPIONATUL PE LOCUL VI

Formatia ACSMU Poli Iasi a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-0), partida disputata sambata, in deplasare, in compania echiepi UTA, in ultimul meci al actualei editii de campioant a Seriei a II-a a Ligii secunde.

Cu multe absente in lot, iesenii de-abia au incropit un prim “11” pentru partida cu UTA, insa cei care au evoluat in partida de la Arad nu s-au facut de ras.
Plecati la Arad cu gandul de a face un ultim meci bun, iesenii au avut o prestatie destul de buna si reusind sa deschida scorul in minutul 25, dupa ce Liub a executat bine o lovitura libera.
In partea a doua a jocului, meciu la fost la discretia gazdelor, care au intors rezultatul gratie golurilor marcate de Nabadan (’50) si Capata (’80).
Iesenii nu au depus insa armele si in minutul 90+2, au restabilit egalitatea prin Drida (FOTO), din penalty.
In urma acestui rezultat, ACSMU Poli Iasi a terminat campioantul pe locul VI, departe de obiectivul fixat, promovarea in Liga I.