sâmbătă, 17 septembrie 2011

VICTORIE CU MODESTA CALLATIS MANGALIA

Formaţia CSMS Iaşi a câştigat cu scorul de 2-0 (2-0) partida disputată sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei Callatis Mangalia, într-un meci contând pentru etapa a V-a a Seriei I a ligii secunde.

În faţa unui adversar care nu şi-a creat nicio ocazie clară de a marca, elevii lui Ionuţ Popa s-au impus lejer.
În minutul 27, Onofraş a trimis cu capul în poartă, din interiorul careului mic, mingea trimisă de din corner de Nalaţi.
În ultimul minut de joc al primei reprize, Herghelegiu a înscris pentru 2-0, după o fază prelungită de atac.
Partea a doua a jocului a fost una mai echilibrată, ieşenii preferând să joace mai mult pe contraatac.
Scorul putea fi mult mai mare în favoarea gazdelor, însă Onofraş a luat îintă bara tranmsversală în mintuul 64, pentru ca în minutul 86 Ghiceanu să tragă în portar, din interiorul.
S-a terminat până la urmă 2-0 şi CSMS, care etapa viitoare joacă în deplasare cu CF Brăila, a urcat poziţia a doua în clasament.