Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

sâmbătă, 12 noiembrie 2011

INVINSI IN DEPLASARE DE SAGEATA NAVODARI

Formatia CSMS Iaşi a pierdut cu scorul de 0-2 (0-0) partida disputată sâmbătă, în deplasare, în compania echipei Săgeata Năvodari, într-un meci contând pentru etapa a XIII-a a Seriei I a ligii secunde.

Cu un prim 11 încropit, ieşenii nu au emis mari pretenţii pe terenul unei contracandidate la promovare.
Gazdele au început bine partida şi în minutul 4, Zaharia a deschis scorul, cu o lovitura de cap din 6 metri, insa golul a fost anulat de arbitrul Marius Bocăneală.
Replica ieşenilor a venit în minutul 10, când Ciucur a trimis pe lângă poartă din 7 metri.
Până la pauză, gazdele au controlat meciul, Bălan remarcându-se la şutul lui Chiţu din minutul 26.
Gazdele puteau intra la pauză în avantaj, însă acelaşi Chiţu a trimis în braţele protarului.
La două minute de la reluarea jocului, Miselaricu l-a învins pe Bălan după un corner de pe dreapta, pentru ca în minutul 53, Chiţu să înscrie pentru 2-0.
În minutul 70, ieşenii au rămas în 10 oameni, Ghindaru fiind eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene.
S-a terminat 2-0 pentru gazde, iar ieşenii rămân la 7 puncte de primul loc care duce în Liga I.