duminică, 20 noiembrie 2011

REMIZA CU DUNAREA GALATI

Echipa CSMS Iaşi a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida dispută sâmbătă, pe teren propriu, în compania formaţiei Dunărea Galaţi, într-un meci contând pentru penultima etapa a turului Seriei I a ligii secunde.

Deşi au întâlnit un adversar modest, care a expediat primul şut la poartă de-abia în minutul 48, ieşenii nu au fost în stare să câştige trei puncte extrem de importante.
După o primă repriză modestă, în care de remarcat a fost doar ratarea marea a lui Bâlbă, din 5 metri, elevii lui Ionuţ Popa au reuşit să deschidă scorul în minutul 59, prin Marius Onofraş şi lăsau impresia că vor reuşi să ia toate cele trei puncte.
Bucuria ieşenilor nu a durat decât şapte minute, Radu Chelaru înscriind cu latul din 6 metri.
Mai mult, gălăţenii puteau chair câştiga partida, însă acelaşi Chelaru n ua fost în stare să marcheze din două poziţii ideale.
Scor final 1-1 şi ieşenii mai pot spera la promovare dacă vor câştiga etapa viitoare la Consatnţa, cu Farul, şi să rămână la şase pucnte de ultimul loc care duce în Liga I.