joi, 12 august 2010

POLI IASI NU MAI BATE PE NIMENI

Formatia Poli Iasi a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida disputata joi seara, pe terenul II din dealul Copoului, cu junioriii echipei de Liga a III-a, FCM Bacau.
Gazdele au deschis scorul prin Tanasa (foto), in minutul 63, in timp ce Lipovanu a egalat pentru bacauani peste zece minute.
Poli Iasi a evoluat in urmatoarea formula: Branet (Manea) - Mihut, Petcu (Tincu), Cuciula, Siminic (Eze) - L. Munteanu - M. Vintila (Samson), Buhusi (Badic), Drida (Cr. Bratu), Cornea (Liuba) - M. Tanasa (Herghelegiu).
Urmatorul meci amical pe care Poli Iasi ar trebui sa-l dispute este programat sambata, la Targu Neamt, cu Ceahlaul Piatra Neamt, insa catava jucatori au spus ca intentioneaza sa boicoteze deplasarea din cauza problemelor cu care se confrunta gruparea din dealul Copoului.