sâmbătă, 27 august 2011

CSMS IASI A INVINS LA TULCEA

Formaţia CSMS Iaşi a câştigat cu scorul de 2-1 (1-0) partida disputată sâmbătă, în deplasare, în compania echipei Delta Tulcea, într-un meci contând pentru etapa a II-a a Seriei I a Ligii secunde.
După ce în prima etapă de campionat au fost învinşi surprinzător pe teren propriu de Dinamo II Bucureşti cu scorul de 3-1, ieşenii erau obligaţi să nu piardă la Tulcea pentru ca antrenorul Marius Baciu să rămână în continuare pe banca tehnică a formaţiei din dealul Copoului.
Faţă de partida cu Dinamo II, Baciu a schimbat aproape toată echipa şi acest lucru s-a văzut.
Ieşenii au început perfect partida de la Tulcea, Ramses Gado (foto)deschizând scorul în minutul 8, după un şut al lui Claudiu Tudor care a lovit transversala.
Până la pauză, gazdele au căutat egalarea, însă fie imprecizia atacanţilor, fie paradele portarului Popa au menţinut tabela la 0-1.
În partea a doua a jocului, acelaşi Gado a dublat avantajul ieşenilor, în minutul 57, cu o lovitură de cap, după o centrare a lui Herghelegiu.
În minutul 72, Cârjă a pătruns în careul ieşenilor şi a înscris pentru 1-2, cu un şut la colţul lung.
Finalul de meci a fost unul extrem de tensionat, gazdele întrecându-se în ratări.
S-a terminat până la urmă 1-2 şi Marius Baciu pare salvat, cel puţin pentru încă o etapă.