marți, 23 august 2011

IESENII S-AU FACUT DE RAS: AU FOST ELIMINATI DIN CUPA ROMANIEI DE O ECHIPA DE LIGA A III-A

Formaţia CSMS Iaşi a fost eliminată din Cupa României după ce a fost învinsă marţi seară, la Bacău, de echipa locală de Liga a III-a, ASC, cu scorul de 2-0 (2-0).
După dezastrul de pe teren propriu, din prima etapă de campionat, când au fost învinşi de Dinamo II Bucureşti, ieşenii s-au umplut de penibil în Cupa României.
De-abia trecuseră 14 minute de joc şi gazdele aveau deja 2-0, după golurile marcate de Ungureanu (8’) şi Petrea (14’).
Până la pauză, ieşenii au echilibrat meciul, fără a pune în real pericol poarta adversă.
În partea a doua meciului, tot gazdele au fost mai periculoase, Vasiliu nimerind bara în minutul 63.
De partea cealaltă, doar Onofraş (69) şi Orac (80) l-au pus la încercare pe portarul gazdelor.
Antrenorul Marius Baciu a folosit următoarea formulă de joc: Popa - Boeştean, Tincu, Mitrea, Ghindaru (Florea '71) - Straton - Gado, Orac, Tudor (Nalaţi '35), Gorovei (Onofraş '49) - Herghelegiu.
În urma acestui rezultat ruşinos, şansele ca antrenorul Marius Baciu să fie demis sunt din ce în ce mai mari