Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

sâmbătă, 20 august 2011

DEBUT RATAT PENTRU CSMS IASI

Formaţia CSMS Iaşi a fost învinsă cu scorul de 3-1, sâmbătă, pe teren propriu, de Dinamo II Bucureşti, într-un meci contând pentru etapa I a Seriei I a Ligii secunde.
În faţa a aproximativ 2.000 de suporteri, elevii lui Marius Baciu au început cât se poate de prost partida cu echipa a doua a clubului Dinamo, Georgian Păun transformând în minutul 4 un penaltz scos de Scărlătescu.
Până la pauză, ieşenii au căutat cu disperare egalarea, însă Aldea a ratat două ocazii mari.
Partea a doua a meciului a început după acelaşi scenariu, Păun punctând pentru 0-2 în minutul 57.
Cu 12 minute înainte de final, Aldea a redus din handicap, duă ce în urmă cu câteva minute ratase incredibil, din 3 metri.
Încurajaţi de fani, gazdele s-au aruncat în atac, neglijând defensiva.
„Câinii mici“ au speculat această situaţie în minutul 82, când mingea a intrat în oarta lui Dani, după o contră între Vătavu şi Stanca.
Scor final 1-3 şi ieşenii încep cum nu se poate mai prost noua ediţie de campionat.