vineri, 28 ianuarie 2011

SPECTACOL FACUT DE LUKACS IN AMICALUL CU VIITORUL TG. FRUMOS

Formatia ACSMU Poli Iasi a castigat vineri si cel-deal treilea meci amical disputat in aceasta iarna.
De aceasta data, iesenii s-au impus cu scorul de 7-1 (5-1) in fata echipei de Liga a IV-a, Viitorul Tg, Frumos.
Adus in aceasta iarna, sub forma de imprumut, de la Astra Ploiesti, atacantul Raymond Lukacs (foto) a debutat in tricoul Politehnicii inscriind cinci goluri, toate in prima repriza. Celelalte reusite ale gazdelor au fost semnate de Gado si Elek in repriza secunda.
De remarcat faptul ca in acest meci-scoala la ieseni a evoluat si Sidney, un jucator adus in probe de la Unirea Dej.
Antrenorul Adrian Falub a inceput partida in formula: Mutu - Cretu, Vlaicu, Panc, Siminic - Tene, Iliescu, Liuba, Herghelegiu - Luakcs, Marin.
In repriza a doua, pentru ieseni au jucat: Mutu (Balan) - Badic, Sidney, Bjelkanovic, Florea - Gado, Patrascu, Tudor, Danciu - Ghiceanu, Elek.