sâmbătă, 16 aprilie 2011

IESENII S-AU FACUT DIN NOU DE RAS: INFRANGERE CU CSM RAMNICU VLACEA

Formatia CSMU Poli Iasi a fost invinsa pe teren propriu cu scorul de 0-2 (0-2) de CSM Rimnicu Vilcea, intr-un meci contand pentru etapa a XX-a a Seriei a II-a a ligii secunde.

Fara vreun obiectiv pana la finalul campionatului, dupa cum a declarat INCOMPETENTUL Adrian Falub, iesenii au jucat in dorul lelii sambata, in fata unui adversar destul de modest, dar care a stiut sa speculeze ocaziile avute.
Partida a inceput practic de la 0-1, Geanta inscriind cu un sut din marginea careului, dupa o greseala a lui Herghelegiu.
Imediat, iesenii au avut o tresarire de orgoliu, Panc trimitand peste poarta din 10 metri.
In minutul 34, Octavian Vasile a dublat avantajul oaspetilor, beneficiind de gafa facuta de Alexeev si Siminic, care s-au incurcat reciproc.
Dupa pauza, Patrascu (47’) si Tanasa (63’) au semnat cele mai mari ocazii de gol ale iesenilor, care din minutul 68 au jucat cu un om in plus, Florin Sandu fiind eliminat pentru lovirea unui adversar.
Nici asa gazdele nu au reusit sa inscrie, Chirita remarcandu-se in minutul 80 la mingea trimisa bine cu capul de Marin.
Mai mult, oaspetii se puteau impune la scor de forfait, insa Patrascu a scos de pe linia portii, in minutul 90, sutul lui Octavian Vasile.
Scor final 0-2 si jucatorii INCOMPETENTULUI Falub se zbat in mediocritatea Seriei a II-a a ligii secunde.