Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

vineri, 21 august 2009

13 MINUTE PENTRU O VICTORIE CU ASTRA

Formatia Poli Iasi castigat cu scorul de 2-0 (2-0) partida disputata vineri, pe teren propriu, in compania echipei Astra Ploiesti, intr-un meci din etapa a IV-a a Ligii I.

Doar de 13 minute minute au avut nevoie jucatorii lui Petre Grigoras pentru a transa soarta partidei cu Astra.
Iesenii au inceput in forta partida si in minutul 2, Bujor a trimis in poarta o minge respinsa gresit de portarul oaspetilor, dupa o centrare a lui Costache.
Atacurile gazdelor au continuat si in 13 Cristi Constantin (foto) a trimis o „torpila“ sub bara, din interiorul careului. Era 2-0 pentru Poli si dupa cum se juca, gazdele lasau impresia ca vor oferi un adevarat spectacol.
Lucrurile nu au stat chiar asa, oaspetii revenind in joc si creandu-si cateva ocazii bune de a marca prin Stan (20’) si Paun (24’, 33’).
In partea a doua a meciului, iesenii au continuat sa joace la rezultat, in timp ce oaspetii nu au reusit sa se apropie periculos de poarta lui Branet decat o singura data, prin Liviu Ganea, insa sutul fostului dinamovist nu si-a atins tinta.
Scor final 2-0 si iesenii se gandesc deja la „derby-ul Moldovei“, de etapa viitoare, de la Vaslui.