duminică, 29 iulie 2012

CALCATI IN PICIOARE DE TUCUDEAN!

Formaţia CSMS Iaşi a fost învinsă duminică seară pe „Arena Naţională“, cu scorul de 5-2 (2-1), de echipa Dinamo Bucureşti, într-un meci contând pentru etapa a II-a a Ligii I. Minciunile tradiţionale la care apelează antrenorul Ionuţ Popa de vreo câţiva ani încoace, spunând că îi lipsesc pe puţin jumătate dintre titulari, nu au mai ţinut aseară în faţa unui adversar care a turat motoarele atât cât a avut nevoie. Astfel, Claudiu Tudor, Ţigănaşu, Straton, Ciucur şi Keita, pe care Popa spunea că nu poate conta, au jucat împotriva lui Dinamo. Ieşenii puteau deschide scorul încă din primele secunde, însă Vladu a trimis cu capul peste poartă, din interiorul careului. A urmat o ofensivă continuă a gazdelor, care au reuşit deschiderea scorului în minutul 13, prin Ţucudean. După numai nouă minute, acelaşi Ţucudean şi-a trecut în cont „dubla”. Contrar cursului jocului, ieşenii au redus din handicap în minutul 25, prin Onofraş. Soarta partidei a fost decisă în primele cinci minute ale reprizei secunde, când Ţucudean a ridiculizat defensiva ieşeană, marcând încă de două ori şi centrând pentru reuşita lui Rus. Pe final, dinamoviştii au redus din turaţie şi, după ce Claudiu Ionescu a fost oprit eronat pentru o poziţie de off-side, în minutul 79, Vladu a înscris pentru 2-5 în minutul 83.