sâmbătă, 22 octombrie 2011

CSMS IASI S-A FACUT DE RAS ACASA, CU ASTRA II GIURGIU

Formaţia CSMS Iaşi a fost învinsă sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-4 (0-2), de Astra II Giurgiu, într-un meci contând pentru etapa a X-a a Seriei I a ligii secunde.

Anunţată ca partida revenirii în lupta pentru promovare, meciul cu Astra II Giurgiu s-a dovedit a fi un fiasco total. Oapseţii au deschis scorul încă din minutul 5, prin Ologu, cu un şut de la 18 metri.
Ieşenii au fost făcuţi groggy în minutul 21, când acelaşi Ologu l-a învins pe Popa cu un şut de la marginea careului.
A urmat o sarabandă de ocazii la poarta oaspeţilor, prin Onofraş şi Bâlbă.
Şi cum în fotbal ocazile se răzbună, în minutul 65, Tigoianu a pătruns pe partea dreapta, a fost blocat de portarul Popa, iar mingea a ricoşat la Rusu, care a marcat din 6 metri.
După numai patru minute, nou-venitul Bâlbă a redus din diferenţă, pentru ca în minutul 82 Bădic să readucă speranţele în tabară gazdelor, punctând pentru 2-3.
S-a terminat până la urmă 2-4, Wiliam înscriind pe final cu un lob peste portarul Popa.
În urma acestui rezultat, CSMS rămâne pe locul IX în clasament, cu 13 puncte, la 7 puncte de ultimul loc care asigură promovarea în Liga I.