sâmbătă, 15 octombrie 2011

IESENII AU PIERDUT PE TERENUL ULTIMEI CLASATE

Formaţia CSMS Iaşi a fost învinsă sîmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), de CS Otopeni, în etapa a IX-a a Seriei I a ligii secunde.

Elevii lui Ionuţ Popa s-au umplut din nou de penibil după ce au pierdut pe terenul ultimei clasate, o echipă pregătită în acest meci de antrenorul secund.
Gazdele au început tare meciul şi în minutul 5, Dedu a obţinut foarte uşor un penalty, transformat de Florin Manea.
După numai patru minute, Ciucur cade în colţul careului de 16 metri, centralul Crăciunescu acordă penalty, însă Claudiu Tudor ratează.
Până la pauză, ieşenii au dominat jocul, însă Ghiceanu (26) şi Nalaţi (35) au ratat egalarea.
Repriza secundă a fost dominată tot de ieşeni, însă fazele importante au fost la poarta lor, gazdele trimiţînd de două ori mingea în bară şi reuşind să-şi securizeze victoria în minutul 82, graţie reuşitei lui Ghiţă
În urma acestui rezultat, CSMS a ajuns la mijlocul clasamentului, la patru puncte de ocupanta locului secund, Viitorul Constanţa.