Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

sâmbătă, 30 octombrie 2010

CHIAR DACA VOR CASTIGA LA „MASA VERDE“, IESENII S-AU FACUT DE RAS LA CRAIOVA

Formatia ACSMU Poli Iasi a fost invinsa cu scorul de 1-0 (0-0) de Gaz Metan CFR Craiova, intr-un meci contand pentru etapa a X-a a Seriei a II-a a ligii secunde.

Chiar daca au avut la dispozitie doua saptamani pentru a pregati acest meci, dat fiind ca formatia Minerul Lupeni s-a retras din campionat, iesenii nu a fost in stare sa castige pe teren partida de la Craiova.
Partida a fost una modesta pana in minutul 60, atunci cand Gane l-a inlocuit pe juniorul Surugiu cu seniorul Nita, moment in care gazdele au ramas cu doar un singur jucator sub 21 de ani pe teren, Busu. Dupa trei minute de joc, oltenii si-au reparat greseala, prea tarziu insa pentru a mai putea schimba ceva.
Desi era clar ca vor pierde la „masa verde“, oltenii nu au stiut acest lcuru pe terenul de joc, acolo unde Trifu a scos un penalty in minutul 77, pe care tot el l-a transformat.
S-a terminat 1-0, pe teren, pentru olteni, dar rezultatul va fi mai mult ca sigur 0-3.