Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

sâmbătă, 7 noiembrie 2009

POLI IASI, INVINSA IN ULTIMELE MINUTE LA MEDIAS

Formatia Politehnica Iasi a fost invinsa cu scorul de 2-1 (1-1) sambata, in deplasare, de Gaz Metan Medias, intr-un meci contand pentru etapan a XIII-a a Ligii I.

Cu un lot decimat de accidentari sau de raceala, elevii lui Petre Grigoras au bifat a cincea infrangere consecutiva, insa dupa un meci in care au facut risipa de energie si doar ghinionul a facut sa piarda la Medias.
Gazdele au inceput bine partida si Kubala, in minutul 6, a trimis putin pe langa poarta, din18 metri.
Dupa alte cinci minute, Silvasan a fost bine angajat de Dudita, si l-a invins pe Branet cu un sut pe jos din 15 metri.
Replica iesenilor a venit in minutul 19, cand Costache a trimis cu capul putin pe langa poarta lui Buchta.
Cel mai important moment al primei reprize s-a consumat in minutul 30, cand Bratu a fost eliminat de Coltescu pentru un presupus fault la Silvasan.
A urmat o sarabanda de ratari la poarta lui Branet, iar cum in fotbal ocaziile se razbuna, Miclea a restabilit egalitatea in minutul 44.
In partea a doua a jocului, mediesenii au continuat sa atace, insa Munteanu (52’) si Bud (64’) au ratat doua ocazii importante.
Cu patru minute inainte de final, Hoban (foto) a adus fericirea in tabara gazdelor. Fundasul gazdelor a primit o minge la noua metri, a driblat scurt doi adversari si a marcat.
In prelungiri, iesenii puteau sa ia un punct, insa sutul lui Barladeanu, de la 20 metri, lateral dreapta, a lovit bara.
Scor final 2-1 pentru Gaz Metan si iesenii asteapta cu nerabdare pauza oferita de meciul nationalei, pentru a-si putea recupera seria interminabila de jucatori accidentati.