sâmbătă, 22 mai 2010

POLI IASI A RETROGRADAT IN LIGA A II-A!

Formatia Poli Iasi a fost invinsa sambata, pe teren propriu, de echipa Unirea Urziceni, cu scorul de 1-2 (1-0), in ultima etapa a Ligii I si a retrogradat dupa sase sezoane.

Chiar daca mai aveau doar sanse teoretice de a ramane in prima liga, iesenii erau obligati sa castige partida cu Unirea Urziceni, sperand sa ramana in prima liga chiar daca termina pe locul XV.
In aceste conditii, iesenii au inceput bine partida de sambata, Diarrassouba deschizand scorul in minutul 6 si lasand impresia ca dupa 13 etape fara victorie va veni si un succes.
Totul a fost insa un simplu foc de paie, ialomitenii echilibrand repede jocul si reusind in repriza secunda sa intoarca rezultatul gratie reusitelor lui Onofras (foto) '61 si Rusescu '80.
Scor final 2-1 pentru oaspeti si iesenii iau drumul esalonului secund, asta daca nu cumva se vor gasi doua echipe care sa nu obtina licenta pentruu viitoare editie a Ligii I.