duminică, 16 mai 2010

UMILITI LA BISTRITA!

Formatia Poli Iasi a fost invinsa duminica, in deplasare, cu scorul de 5-0 (3-0), de Gloria Bistrita, intr-un meci cotand petru etapa a XXXIII-a a Ligii I.

Scapati de grija retrogradarii, bistritenii au abordat partida cu Poli Iasi cu un moral foarte bun si dupa 14 minute de joc scorul era deja 2-0 pentru gazde, dupa reusitele lui Moraes si Muresan (foto). Scorul prmei reprize avea sa fie stabilit de Coroian inainte de pauza.
In partea a doua a jocului, Dumitriu a mizat pe iesenii Buhusi si Tincu, insa apatia lui Paun si indolenta lui Badea, care a reusit performanta de a rata de trei ori singur cu portarul, nu a adus revirimentul oaspetilor. Ba mai mult, Muresan a punctat pentru 4-0, pentru ca Bajenaru sa inscrie in prelungiri, din penalty pentru un 5-0 umilitor.
Chiar si dupa aceasta infrangere, Poli Iasi se poate salva de la retrogradare daca inving pe Unirea urziceni in ultima etapa, iar Craiova nu bate pe Otelul.