sâmbătă, 5 martie 2011

IESENII AU DEBUTAT CU DREPTUL IN RETUR

Formatia ACSMU Poli Iasi a castigat cu scorul de 2-0 (0-0) partida disputata samabata, pe teren propriu, in compania echipei ACU Arad, intr-un meci contand pentru etapa a XVI-a a Seriei a II-a a Ligii seunde.
Prima parte a jocului a fost una extrem de echilibrata, cu putine faze de poarta, starea terenului punandu-si amprenta pe evolutiile celor doua echipe.
Dupa pauza, iesenii au dominat partida si, in minutul 58, Claudiu Tudor (foto) a deschis scorul cu un sut de la aproximativ 20 de metri, sub bara.
In minutul 68, la prima sa atingere de balon, Ghiceanu a inscris pentru 2-0, din doi metri, dupa o centare de pe dreapta a lui Patrascu.
Pana la final, iesenii si-au mai trecut in cont inca doua ocazii mari prin Tene si Claudiu Tudor, ultimul fiind de altfel si cel mai bun jucator din tabara gazdelor in partida cu ACU.