Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

vineri, 2 aprilie 2010

INFRANGERE RUSINOASA PENTRU ELEVII LUI PETRE GRIGORAS

Formatia Poli Iasi a fost invinsa cu scorul de 1-0 (0-0), vineri, in deplasare de Ceahlaul Piatra Neamt, intr-un meci contand pentru etapa a XXV-a a Ligii I.

Declaratiile optimiste dinaintea partidei de la Piatra Neamt s-au dovedit a fi simple baloane de sapun pentru antrenorul Petre Grigoras. Jucatorii sai au facut un meci slab sub Pietricica si retrogradarea pare din ce in ce mai aproape de dealul Copoului.
Gazdele au inceput mai bine partida si Badescu a irosit doua ocazii de a marca in minutele 1 si 7.
Cea mai mare ocazie de a marca pentru ieseni in prima repriza a avut-o Paun, atacantul imprumutat de la Dinamo sutand puternic de la 30 de metri, insa Villadsen a scos de sub transversala.
Soarta partidei a fost practic decisa in minutul 70, cand Vasilache l-a invins pe Branet din 13metri, la teral stanga.
Pana la final, iesenii au incercat sa scoata macar un punct, insa ineficienta oaspetilor a fost decisiva.
Scor final 1-0 si nori negri se aduna deasupra Copoului si a antrenorului Petre Grigoras, care pare incapabil sa scoata echipa din criza.