vineri, 23 aprilie 2010

LA UN PAS DE O MARE SURPRIZA

Formatia Poli Iasi a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida disputata vineri seara, in deplasare, in compania echipei Dinamo Bucuresti, intr-un meci contand pentru etapa a XXIX-a a Ligii I.

In fata unei formatii macinata de scandaluri, iesenii au ratat ocazia de a obtine trei puncte extrem de importante.
Desi au luat gol in minutul 21, dupa o pasa gresita a lui Ignatov si speculata de Niculescu, iesenii au dominat autoritar partida din „Stefan cel Mare“, ratand ocazii cat pentru un campionat intreg.
Dupa primirea golului, pana la pauza, Bujor (30’), Vali Negru (32’) si Ignatov (35’) au anuntat sarabanda ocaziilor din repriza secunda.
Mai intai, in minutul 53, Miclea a centrat perfect in careu, iar Munteanu, a reluat cu capul in poarta.
Ce a urmat poate face parte dintr-o comedie neagra, Cristi Constantin (55’) si Vali Badea (64’) ratand singuri cu poarta goala.
Mai mult, in minutul 65, Badea a ratat penaty-ul acordat destul de usor de arbitrul Robert Dumitru.
Pe final, Miclea putea aduce golul victoriei, insa nici el nu a reusit sa-l invinga pe Curca in minutele 80 si 83.
Scor final 1-1 si iesenii raman cu regretul ca nu au luat toate cele trei puncte dupa un joc bun, in care efectiv si-au batut joc de ocaziile avute.