Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

duminică, 18 aprilie 2010

POLI IASI, TOT MAI APROAPE DE MATINEU

Formatia Poli Iasi a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida disputata duminica, pe teren propriu, in compania echipei Otelul Galati, intr-un meci contand pentru etapa a XXVIII-a.

Venirea lui Titi Dumitriu pe banca tehnica a iesenilor nu a adus socul pe care il asteptau sefii gruparii din dealul Copoului. Mai mult, Dumitriu a spus in moemntul venirii la Iasi ca intentioneaza sa schimbe nimic la echipa. Si chiar nu a schimbat nimic: acelasi prim «11», acelasi joc anost, si un nou rezultat care duce Politehnica tot mai aproape de Liga a II-a.
Prima jumatate de ora de joc a meciului cu Otelul a fost una anosta, golul lui Ochirosii din minutul 30 scotand si mai tare in evidenta carentele din jocul gazdelor.
Dupa pauza, iesenii au iesit mai determinati de la vestiare, iar penalty-ul scos si transformat de Badea a mai animat atmosfera.
Reusita din minutul 55 a fost un simplu foc de paie, iesenii incheind meciul la fel cum l-au inceput: slab.