vineri, 14 august 2009

IESENII S-AU BATUT SINGURI LA ALBA IULIA

Formatia Poli Iasi a pierdut cu scorul de 2-1 (0-1) partida disputata vineri, in deplasare, la Alba Iulia, cu Unirea, intr-un meci contand pentru etapa a III-a a Ligii I.

Poli Iasi a pierdut la Alba Iulia o partida pe care a dominat-o timp de 70 de minute, insa erorile din final de joc i-au costat pe ieseni toate cele trei puncte.
Partida a inceput bine pentru elevii lui Petre Grigoras, care au deschis scorul in minutul 13, prin Vlad Bujor, cu un sut la vinclul portii lui Cernea, din unghi. Gazdele au resimtit socul primirii golului si iesenii au dominat in continuare meciul, Bujor (42’) si Bratu (43’) trecand pe langa golul doi.
Partea a doua a partidei a debutat sub aceleasi auspicii, cu iesenii la carma jocului.
Intrarea lui Verdes (foto) la gazde a schimbat total fata jocului, acesta reusind sa restabileasca egalitatea in minutul 80. Mai mult, in minutul 84, acelasi Verdes a obtinut o lovitura de la 11 m, transformata de Florin Dan si iesenii pierd printre degete o victorie care le-a fost la indemana.