joi, 10 iulie 2008

POLI IASI A PIERDUT SI CU ACU ARAD

Formatia Poli Iasi a pierdut cu scorul de 2-0 (1-0) meciul amical disputat joi, la Debrecen, in compania echipei de Liga a II-a ACU Arad.
Antrenorul Ionut Popa a folosit urmatoarea formula de joc: Plesca – Ad. Ilie, Onut, R. Ciobanu, Kalai – Straton – Viveiros, Tincu, Buhusi, Plugaru – Tanasa (Leucuta 60’).
Poli Iasi va reveni vineri din cantonamentul de la Debrecen si va juca un meci amical cu FC Bihor, la Oradea.
In cadrul cantonamentului de la Debrecen, Poli Iasi a inregistrat o victorie, 1-0, cu Ujpest Dosza, gol Bratu in minutul 25, doua rezultate de egalitate - 1-1, cu FC Bihor, gol Tincu in minutul 43, si 0-0, cu Diósgyör si doua infrangeri - 1-2, cu Debrecen, gol Miclea in minutul 60 si 2-5, cu Kecskemét, pentru ieseni marcand Balba (28' -din penalty) si Miclea (52').