sâmbătă, 27 martie 2010

POLI IASI A REMIZAT CU INTERNATIONAL CURTEA DE ARGES

Formatia Poli Iasi a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata sambata seara, pe teren propriu, in compania echipei International Curtea de Arges.

Iesenii au inceput foarte bine partida cu International Curtea de Arges, decisi sa transeze soarta jocului inca din primele minute.
Greselile la finalizare si forma buna a portarului Marius Popa au facut ca tabela sa ramana neschimbata la iuresul de inceput de meci al gazdelor, cand Bujor (2’), Paun (3’) si Straton (4’) nu l-au putut invinge pe goal-keeper-ul oaspetilor.
Dupa un sfert de ora de joc, oaspetii au echilibrat jocul si Kone si-a trecut in cont prima ocazie de a marca in minutul 32.
Partea a doua a jocului a curs dupa acelasi scenariu, cu iesenii ratand cu nonsalanta si cu oaspetii aparandu-se organizat.
Mai intai Ignatov a trimis putin peste poarta, din lovitura libera (60’), pentru ca Miclea (foto) sa rateze doua ocazii imense in minutele 88 si 89.
S-a terminat 0-0 si iesenii raman in zona periculoasa a retrogradarii.