Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

vineri, 7 noiembrie 2008

ECHIPA LUI MARICA S-A IMPUS PE TEREN PROPRIU

Formatia lui Ciprian Marica, VfB Stuttgart, s-a impus joi seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), in fata echipei Partizan Belgrad, in etapa a doua a fazei grupelor Cupei UEFA.
Ciprian Marica a fost titular la Stuttgart in meciul cu echipa care a eliminat-o pe FC Timisoara in turul I al Cupei UEFA, insa nu a prins o zi prea buna, avand o singura ocazie de a marca, in minutul 55, si a fost inlocuit de antrenorul Armin Veh in minutul 67 cu Cacau, fiind huiduit de spectatorii germani in momentul schimbarii.
Gomez a decis partida cu o dubla in finalul meciului, in minutele 76 si 80.
Echipa lui Maximiliam Nicu, Herta Berlin, a scos doar o remiza alba, in deplasare, la Kharkov, cu Metalist. Jucatorul roman nu a fost insa retinut in lot pentru meciul din Ucraina.
Formatia Racing Santander, cu László Sepsi titular, a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata in compania echipei germane Schalke '04. Pentru gazde a marcat Tchite, in minutul 59, in timp ce pentru nemti a inscris Engelaar, in minutul 63.
Intr-o alta partida, echipa lui Ladislau Boloni, Standrad Liege, s-a impus pe teren propriu in fata formatiei spaniole FC Sevilla, cu scorul de 1-0, gratie golului inscris de Mbokani (36’).
Iata rezultatele partidelor disputate aseara in etapa a doua a fazei grupelor Cupei UEFA: