sâmbătă, 23 mai 2009

INFRANGERE RUSINOASA CU CS OTOPENI

Formatia Poli Iasi a fost invinsa sambata, in deplasare, cu scorul de 4-1 (2-0) de echipa CS Otopeni, in etapa a 32-a a Ligii I.

Inaintea partidei, antrenorul Cristiano Bergodi a spus ca simte ca jucatorii sai se considera deja salvati de la retrogradare.
Temerile lui Bergodi au devenit realitate inca din primele minute ale meciului cu o echipa deja retrogradata si care merge cu autocarul in deplasari in ziua meciului...
Victoras Iacob a reluat cu capul in poarta o centrare de pe dreapta a lui Lazic in minutul 12 si pana sa se desmeticeasca iesenii, Diogo a trimis tot cu capul, dupa un corner, mingea lovind transversala si intrand in poarta, in minutul 28.
Bergodi a incercat sa schimbe ceva, Adrian Ilie luindu-i locul lui Straton, iar Sfarlea i-a luat locul lui Viveiros.
Fara prea mult folos, Vitinha reusind un eurogol in minutul 48, cu un sut senzational de la 30 de metri, mingea lovind bara si apoi intrand in plasa.
In minutul 61, Bratu a inscris golul de onoare al oaspetilor, insa Yontcha a refacut diferenta de trei goluri in minutul 69, dupa un un hent in careu facut de Onut.
Scor final 4-1 pentru CS Otopeni si pentru ieseni urmeaza un meci capital cu Gloria Buzau.