Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

sâmbătă, 25 aprilie 2009

UNIREA URZICENI S-A IMPUS IN COPOU

Formatia Poli Iasi a fost invinsa cu scorul de 2-0 (2-0) de echipa Unirea Urziceni, samabta, intr-un meci contand pentru etapa a 27- a Ligii I.
Oaspetii au inceput foarte bine partida si pana sa-si dea seama iesenii ca partida incepuse, scorul era deja 2-0 pentru ialomiteni. Danalache (foto)a deschis scorul in minutul 5, cu un sut din interiorul careului, dupa care Ricardo Gomes a punctat pentru 2-0, in minutul 9, cu un sut din interiorul careului.
In minutul 14, Rusescu a ratat ocazia de a inscrie pentru un scor de forfait, in timp ce Cristea a semnat singura ocazie mai importanta a gazdelor in prima repriza.
DUpa pauza, ialomitenii au „unghetat“ jocul si au preferat sa se apere organizat si sa contraatace periculos. La unul dintre aceste contraatacuri, Danalche a nimerit bara, in minutul 58, iar Rusescu a trimis putin pe langa paorta in minutul 67.
Scor final 2-0 pentru Unirea Urziceni, iar Iasul continua sa ramana in zona fierbinte a retrogradarii.