sâmbătă, 1 martie 2008

REMIZA FAVORABILA POLITEHNICII IASI

Echipa UTA a remizat sambata, scor 2-2, pe terenul Universitatii Cluj, dupa ce a evoluat cu un jucator mai putin in ultimele cinci minute in urma eliminarii lui Todea. Pentru clujeni, ambele goluri au fost reusite de fostul jucator al Politehnicii Iasi, Cristian Silvasan. Pentru aradeni au punctat Baltoi (’36) si Amoreirinha (‘61).
O alta candidiata la retrogradare, Dacia Mioveni a pierdut aseara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, in fata formatiei Dianmo. Bucurestenii au deschis scorul prin Zicu (’56) [i [i-au majorat avantajul in minutul 83 prin Bratu. Golul de onoare al argesenilor a fost reusit de Savu (‘90^1).
Intr-un alt meci disputat sambata, Gloria Bistri
ta a remizat pe teren propriu, scor 0-0 cu Sporting Vaslui.
Partida s-a disputat pe stadionul local din Reghin deoarece gazonul arenei din Bistrita va fi schimbat in aceasta primavara. Astfel, echipa pregatita de Ioan Ovidiu Sabau isi va disputa toate meciurile din acest retur de campionat pe stadionul din Reghin.