vineri, 29 februarie 2008

FARUL A CASTIGAT LA PIATRA NEAMT CU ARBITRII

Formatia Ceahlaul Piatra Neamt a pierdut vineri meciul cu Farul Constanta, scor 0-1, singurul gol al partidei fiind reusit de Schiopu, care a transformat o lovitura de la 11 metri, `n minutul 7.
In minutul 30 al partidei, in urma unei lovituri de colt a nemtenilor, fundasul constantean Barbu a lovit balonul cu mana, cei de la Ceahlaul au cerut lovitura de la 11 metri, insa centralul Martis a lasat jocul sa continue. În minutul 66, moldovenii au cerut din nou penalty, la un nou hent in careu al uni aparator constantean, dar si de aceasta data Martis a lasat jocul sa continue. Ceahlaul a mai cerut un penalty si in minutul 81, dupa un duel între M. Oprea si Barbu, dar nici de aceasta data nu au avut succes.