joi, 28 februarie 2008

FC BRASOV, LA UN PAS DE SURPRIZA IN CUPA ROMANIEI

Formatia CFR Cluj a obtinut calificarea in semifinalele Cupei Rom=niei, dupa ce s-a impus joi seara, pe Stadionul „Dinamo“, dupa prelungiri, cu scorul de 1-0, in fata echipei de Liga II-a FC Brasov. Dupa 90 de minute de joc, scorul a fost egal, 0-0.
Cu gandul la partida de duminica, din campionat, din „Ghencea“, cu Steaua, antrenorul clujenilor, Ioan Andone, a preferat sa menajeze aseara mai multi titulari si acest lucru s-a vazut, liderul Seriei I din Liga a II-a ridicandu-se in multe momente la nivelul adversarului. Frica de a nu primi gol a primat in fata dorintei de a marca, astfel ca partida a ajuns in prelungiri.
Pentru brasoveni totul s-a naruit in minutul 90^2, Ruiz inscriind golul care a calificat CFR-ul in penultima faza a competitiei.