duminică, 16 martie 2008

EGALURI IN FAVOAREA IASULUI

Doua dintre contracandidatele Politehnicii Iasi la salvarea de la retrogradare, Universitatea Cluj si Dacia Mioveni au remizat duminica, scor 0-0.
Intr-un alt meci in care este implicata o alta formatie care lupta pentru salvarea de la retrogradare, Universitatea Craiova, a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), partida disputata duminica, pe teren propriu, in compania echipei Rapid Bucuresti. Oaspetii au deschis scorul in minutul 15 prin Boya, craiovenii egaland in minutul 25, prin Costea.
In urma acestor rezultate, Poli Iasi continua sa ramana pe pozitia a X-a in clasament, la sase puncte de ultimul loc retrogradabil.