Am stat mult si m-am gandit daca este sau nu oportun acest blog. Unii spun ca da, altii ca nu.
Asta ramane sa decideti dumneavoastra.
Si nu uitati un singur lucru: DACA NU PUTETI SA FITI BUNI, ATUNCI FITI RAI!

joi, 13 martie 2008

S-AU STABILIT ECHIPELE DIN SFERTURILE DE FINALA ALE CUPEI UEFA

Formatia scotian\ Glasgow Rangers s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei UEFA, in ciuda faptului ca a pierdut joi seara, in mansa secunda a optimilor, cu scorul de 1-0, in fata echipei Werder Bremen. In tur, scotienii castigasera cu scorul de 2-0. Unicul gol al disputei din Germania a fost reusit de Diego, in minutul 58.
In celalalt meci al serii, Sporting Lisabona s-a impus pe teren propriu cu scorul de 1-0, gratie reusitei lui Pereirinha, in minutul 85. Cum in tur scorul fusese egal, 1-1, portughezii au obtinut biletele pentru sferturi.
Iata celelalte echipe calificate in faza sferturilor de finala: Zenit St. Petersburg, Bayern Munchen, Bayer Leverkusen, AC Fiorentina, PSV Eindhoven si Getafe.
Tragerea la sorti a partidelor din „sferturi“ va avea loc vineri, la pranz.