vineri, 20 martie 2009

VICTORIE MARE PENTRU POLI IASI

Formatia Poli Iasi a castigat cu scorul de 1-0 (1-0) partida disputata vineri seara, pe teren propriu, in compania echipei Gloria Bistrita, intr-un meci contand pentru etapa a XXV-a.
Incurajati de peste 8.000 de suporteri, iesenii au inceput foarte bine partida si in minutul 2 Balba a deschis scorul, dupa ce a reluat cu capul in poarta mingea centrata bine de Viveiros.
Dupa inca doua ocazii mari de a marca pentru gazde, bistritenii au trecut la carma jocului, Sanmartean nimerind bara in minutul 17.
In partea a doua a jocului, pe fondul retragerii iesenilor, bistritenii au fortat egalarea, insa greselile la finalizare ale atacantilor oaspeti au facut ca scorul sa ramana 1-0 pentru Poli Iasi, care pentru cel putin o zi iese din zona retrogradarii.