duminică, 4 mai 2008

EXISTA UN DUMNEZEU: BANII LUI BECALI NU AU PUTUT CUMPARA TOT!

Formatia Dinamo Bucuresti a castigat cu scorul de 2-1 (1-0) partida disputata duminica seara, pe teren propriu, in fata Stelei, in eternul derby al fotbalului romanesc.
Dupa o prima repriza aflata la discretia „cainilor rosii“, gazdele au intrat la pauza cu un gol avantaj, gratie penalty-ului transformat de Bratu in minutul 40.
In partea a doua a jocului, stelistii au iesit la joc, insa cei care au punctat au fost dinamovistii, prin Danciulescu, in minutul 57.
Cu 20 de minute inainte de final, Ghionea a redus din handicap.
Pe final, jucatorii si-au stapanit cu greu nervii si Bratu, de la Dinamo, si Dica, de la stelisti, au fost eliminati.
In urma acestui rezultat, CFR Cluj trece pe primul loc si are sanse mari sa cucereasca titlul de campioana.