marți, 22 aprilie 2008

STEAUA S-A IMPIEDICAT DE TIMISOARA SI TREMURA PENTRU TITLU!

Formatia Steaua a remizat pe teren propriu cu Poli Timisoara, scor 1-1, un meci în care antrenorul oaspetilor si-a permis sa odihneasca mai multi titulari.
Dupa o prima repriza echilibrata, in care stelistii au reusit sa introduca balonul in poarta, insa din pozitie de off-side, inceputul reprizei secunde a adus golul lui Goian (49') si se parea ca gazdele vor lua usor cele trei puncte.
Totusi, Karamyan a luptat extraordinar pentru o minge care se ducea in aut de poart
a, a scos pentru Gigel Bucur, care nu l-a iertat pe Zapata (65').
Timisorenii puteau lua toate cele trei puncte, insa Nesu si-a salvat pe final echipa de la o infrangere rusinoasa.
Intr-un alt meci disputat marti, Pandurii Tg. Jiu au invins UTA cu scorul de 2-1 (1-1).