sâmbătă, 19 aprilie 2008

TREI PUNCTE DE AUR SMULSE DE STEAUA LA GALATI

Dupa un meci dominat clarde gazde, care au ratat nu mai putin de trei ocazii mari, Steaua a bifat cea de-a zecea victorie consecutiva din acest an, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost inscris de Plesan in minutul 83.
Elevii lui Lacatus isi pastreaza avansul de doua puncte fata de CFR Cluj, echipa care s-a impus la Arad, scor 3-0, gratie reusitelor lui Cadu (5’ – penalty), Dubarbier (31’) si Fabbiani (63’).
Steaua a trecut astfel de „prima finala“ dintre cele patru, reusind sa detroneze CFR Cluj care pentru jumatate de ora ii furase primul loc.
Intr-un alt meci disputat sambata, Rapid s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0), prin golul reusit de Lazar in minutul 67.